Arsacal
button
button
button
button


Seminaristen bij Missionaire parochie

Nieuws - gepubliceerd: vrijdag, 13 maart 2026 - 229 woorden

"Vaar naar het diepe!" was het thema van de twee­daag­se con­fe­ren­tie Missio­naire Pa­ro­chie die 12-13 maart in Veenendaal werd gehou­den met 750 belang­stel­len­den. Onder hen ook de se­mi­na­risten van het Sint Wil­li­brord­semi­narie en Re­demp­to­ris Mater die samen stu­de­ren in Heiloo, aan het Interdio­ce­saan Theo­lo­gisch Instituut Maria Moeder van de Kerk.

Major-stu­den­ten

De avond ervoor was ikzelf ook bij de con­fe­ren­tie geweest, een ope­nings­avond met een woordje van Fr. James Mallon en gebed en een beperkt aantal mensen (waar­on­der ook al twee van onze se­mi­na­risten). De beide dagen 12-13 maart kon ik helaas niet omdat er ook studie­da­gen waren van het Sint Boni­fa­tius-instituut en ik was ingeroosterd om een flink aantal colleges te geven. Dat zijn dagen waarop de Major-stu­den­ten vrij hebben moeten nemen van hun werk en de docent niet verstek kan laten gaan... En ook dat is iets moois: de major­stu­denten stu­de­ren in deel­tijd theo­lo­gie aan dit met de Pau­se­lijke La­te­raanse Uni­ver­si­teit verbon­den instituut om zich op allerlei manieren in te zetten binnen de kerk.

In­spi­ra­tie

Op twee na (die op itinerantie zijn), waren de se­mi­na­risten van ons bisdom in Veenendaal alsmede de pries­ter­stu­dent van Gro­nin­gen-Leeu­war­den die in Heiloo stu­deert. Ook uit de pa­ro­chies waren er de nodige deel­ne­mers aan deze in­spi­re­rende dagen die allerlei impulsen geven om de pa­ro­chies op missio­naire wijze gestalte te geven, dat wil zeggen: erop ingericht om nieuwe mensen te verwel­ko­men en te be­ge­lei­den.

post deze webpagina op: Facebook X / Twitter
Terug