De meest actuele nieuwsberichten:
Dit weekend bezocht ik Parijs. Er waren enkele afspraken maar er was ook volop tijd om onder meer de Notre Dame te zien. Na de H. Mis op zondag kreeg ik de munt die geslagen is ter herdenking van de heropening van deze kathedraal die na een felle brand in vier jaar tijd is hersteld en op 8 december 2024 werd heropend. In de Notre Dame wordt ook de doornenkroon bewaard.
Op woensdagavond 14 januari en donderdag 15 januari hebben we de overleden pastoor Guus Hendriks, ere-kanunnik van het kathedraal kapittel van ons bisdom in een gebedswake en bij de pontificale uitvaart aan de Heer toevertrouwd. In de homilie stond ik stil bij zijn leven en priesterlijk werken in het licht van het evangelie genomen uit de Eucharistische rede in het zesde hoofdstuk van het Johannes-evangelie.
Burgemeester Jos Wienen was deze zondag in de Haarlemse kathedraal want daar werd stilgestaan bij een belangrijk en ingrijpend moment: dr. Ton van Eck nam afscheid als titulair organist. Het betekent niet dat hij nooit meer te horen zal zijn in de Sint Bavo, maar wel dat hij gepensioneerd wordt. Aan het einde van de Eucharistieviering reikte burgemeester Wienen hem de Haarlemse penning van verdienste uit.
Op vrijdag 9 januari vond de nieuwjaarsreceptie van het bisdom Haarlem-Amsterdam en het MiIlitair Ordinariaat plaats in Amsterdam, aansluitend bij de Evensong in de Co-kathedrale Basiliek van de H. Nicolaas.
Here you find the English text of the speech I delivered in the Saint Nicholas Co-Cathedral Basilica in Amsterdam at the New Years reception of this year 2026. Several themas are dealt with, regarding church-life and society in the Netherlands.
Van harte feliciteren we mgr. Jozef M. Punt die op 10 januari de gezegende leeftijd van 80 jaar zal bereiken. Deze bjzondere mijlpaal zal bijzonder worden herdacht tijdens de Nieuwjaarsreceptie, bij de Evensong in de Co-Kathedrale basiliek van Sint Nicolaas.
Nieuws van Bisdom Haarlem-Amsterdam
Activiteiten in Bisdom Haarlem-Amsterdam
Nieuw op Vaticannews.va